Autorzy

Adam Pękalski (ur. 1975 r.). Absolwent grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom (z wyróżnieniem) obronił w 2000 r. w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego (aneks w pracowni prof. Czesława Tumielewicza). W 1999 r. był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Zajmuje się ilustracją książkową, prasową i reklamową, a od czasu do czasu również komiksem i malarstwem. Od 2007 r. mieszka w Ankarze, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania graficznego i ilustracji na Uniwersytecie Bilkent.

Agnieszka Drotkiewicz (ur. 1981) ukończyła stosunki międzykulturowe oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Opublikowała powieści Paris London Dachau (2004), Dla mnie to samo (2006) i Teraz (2009), a wspólnie z Anną Dziewit dwa zbiory rozmów: Głośniej! Rozmowy z pisarkami (2006) oraz Teoria trutnia i inne (2009). Stale współpracuje z magazynem literackim "Lampa", publikuje m.in. w „Dwutygodniku”, „Wysokich Obcasach”, „Bluszczu”.

Aida Amer urodziła się i mieszka w Krakowie. Po mamie Polka, po tacie Arabka. Wychowała się na styku dwóch kultur. Ukończyła archeologię klasyczną na UJ i szkolę aranżacji wnętrz. Projektowaniem wnętrz zajmuje się zawodowo, pisaniem – w wolnym czasie. Jej literacki debiut to opowiadanie Igor i Igor, opublikowane w antologii Wbrew naturze (Amea 2011). 

Anna Janko (ur. 1957). Poetka, pisarka, felietonistka. Autorka m.in. tomu wierszy Świetlisty cudzoziemiec nominowanego do Nagrody Nike (2001) oraz powieści Dziewczyna z zapałkami (2007, 2008, 2009) uhonorowanej m.in. Nagrodą Reymonta i nominowanej do nagrody mediów Cogito oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej "Angelus". W 2010 r. ukazały się jej Wiersze z cieniem. Wspólpracuje stale z pismem "Zwierciadło". Mieszka w Warszawie.

Beata Rudzińska (1973). Wydaje, pisze, tworzy antologie opowiadań, do których zaprasza znane pisarki i pisarzy, ale też debiutantów.

Dymitr Kuźmenko (1984). Artysta plastyk, nauczyciel matematyki i fizyki. Ukończył Szkołę Artystyczną w Żytomierzu, a obecnie studiuje fizykę doświadczalną na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako ilustrator pracował dla popularnych dziecięcych czasopism (Артек, Posnayko, Мамине Сонечко) i wydawnictw (Видавництво Старого Лева, Авіаз), a w Polsce – dla wydawnictwa Amea (Przygody Hektora, 2009, i Aurelka, czyli wielkie hece małej świnki, 2010, Piotra Rowickiego).

Edyta Szałek (1974). Pisarz, socjolog, fotograf. W 2005 r. zdobyła pierwsza nagrodę w organizowanym przez magazyn „Zwierciadło„ konkursie na dziennik literacki. Dla tegoż magazynu pisała felietony pod wspólnym tytułem Miasteczko blisko morza. W 2007 r. ukazała sie jej powieść debiutancka Sen Zielonych Powiek. W 2008 r. nakładem Wydawnictwa Amea ukazała sie antologia Dziewczyńskie bajki na dobranoc, której Szałek była współautorką, a na początku 2009 r. zbiór opowiadań Kamieniczka, również we współpracy z Ameą. Wkrótce na rynku kolejna powieść. Mieszka, pracuje i tworzy w deszczowym Bergen.

Ewa Aksienionek (1983). Autorka ilustracji w książce. Z wykształcenia artystka malarka; zajmuje się fotografią, ilustracją książkową oraz działaniami na granicy dyscyplin sztuki. Obecnie doktorantka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Organizowała wiele wystaw indywidualnych i brała udział w licznych wystawach zbiorowych. Twórczość artystki można zobaczyć na stronie: www.ewa-aksienionek.com.

Grażyna Plebanek (ur. 1967). Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako dziennikarka dla agencji Reuters i "Gazety Wyborczej". Autorka bestsellerowych Dziewczyn z Portofino (W.A.B., 2005) i powieści Pudełko ze szpilkami, nagrodzonej w konkursie wydawnictwa Zysk i S-ka. W 2007 r. opublikowała książkę Przystupa (W.A.B.), a w 2010 r. powieść Nielegalne związki (W.A.B.).

Hanna Samson - psycholożka, feministka, felietonistka, pisarka. Zadebiutowała w 1996 roku powieścią Zimno mi, mamo. Następnie ukazały się Pułapka na motyla (2000), Miłość. Reaktywacja (2004), Wojna żeńsko-męska i przeciwko światu (2005), Pokój żeńsko-męski na chwałę patriarchatu (2006) oraz Flesz. Zbiorowy akt popświadomości (2009). Autorka wielu opowiadań wydanych m.in. w dwóch zbiorach: 7 opowiadań o miłości i jedno inne (2001) i 7 grzechów przeciwko miłości (2007). Ostatnio ukazały się jej dramaty w książce
Ja, prezydenta i inne głosy.