Tytuły

Münsterberg, 21 grudnia 1924 r. Na posterunek policji trafia przerażony włóczęga. Broczy krwią. I opowiada nieprawdopodobne rzeczy: ponoć pogryzł go człowiek. Oskarża Karla Denkego, szanowanego obywatela lokalnej społeczności. Czy to możliwe, aby Denke był kanibalem? Sprawę bada śledczy Reimann. Wkrótce na posterunku pojawia się żona podejrzanego – Jutta. Sergeant Johann Ludwik czuje się nieswojo w jej towarzystwie. Czyżby Jutta o czymś wiedziała?

RANTIS Aida Amer

ISBN: 978-83-934098-7-7

Seria: Proza Spoza

Premiera: październik 2012 r.

Aida Amer wraca do prywatnego raju utraconego, do palestyńskich korzeni, do rodzinnych opowieści, do miejsc dla niej najważniejszych. Rantis, choć wyrosło z prawdziwych historii, jest fikcją pozwalającą Aidzie Amer ocalić najpiękniejsze familijne legendy. Jej powieść można śmiało nazwać orientalną odpowiedzią na latynoamerykańskie Sto lat samotności.

PATRONAT MEDIALNY: Portal Księgarski, Papermint, Miasto Kobiet, Magazyn Literacki Książki, Ofeminin.pl, Radio Kraków

Beata Rudzińska

Seria: Krótkie Formy

Projekt okładki: Piotr Jackowski

Zbiór „Wszystko dla niej” jest przede wszystkim wspaniałym przykładem na to, jak wiele da się powiedzieć o człowieku, oszczędzając i ważąc słowa.

Marta Mizuro

„Zwierciadło”

 

PATRONAT: Zwierciadło, Radio Pin, Zadra, Femka, Feminoteka, Krytycznym Okiem, Opętani czytaniem, Lubię czytać

 

Świetnie napisany literacki portret ludzi, których życie zwolniło na zakręcie decyzji. Korporacyjny leser, filozofka z baru czy gej-gawędziarz zadają sobie pytanie: co dalej? I nie znajdują łatwych odpowiedzi. Debiut Natalii Bobrowskiej to znakomita zabawa językiem, zabawa konwencjami (również literackimi), ale przede wszystkim udana próba zmierzenia się z obsesją każdego człowieka: z samotnością.

Ewa Madeyska autorka „Katonieli”

PATRONAT: Bluszcz, Femka, Dla Lejdis.pl, Krytycznym Okiem, Portal Księgarski

Joanna M. Chmielewska, ilustracje: Adam Pękalski

Druga część bestsellerowej powieści Historia srebrnego talizmanu

Nad Doliną Mgieł unoszą się opary złej energii produkowane przez tajemnicze, ohydne Monstrum. Radość
i beztroskę sympatycznych mieszkańców krainy Ailarips zaczyna wypierać strach. Pojawia się dręczyciel Wil,
a  niewielkie tęczowce stają się niewolnikami.

PATRONAT : Książnica Karkonoska, Ryms, Qlturka, Miasto Dzieci, Przystań Literacka

Antologia opowiadań. 

Aida Amer, Natalia Bobrowska, Agnieszka Drotkiewicz, Anna Janko, Włodzimierz Kowalewski, Marcin Królik, Roman Lipczyński, Marta Mizuro, Grażyna Plebanek, Beata Rudzińska, Zyta Rudzka, Hanna Samson, Tomasz Sobieraj, Izabela Sowa, Joanna Stróżniak, Michał Sufin, Izabela Szolc

Niewidzialna staruszka, która podmienia tramwajowe tabliczki i metki w sklepach z odzieżą, drapieżna kotka, która czeka tylko aż zaśniesz, porzucone lalki, które lubią się stroić, poeci i damy przesiadujący
w kawiarniach.

Łóżko pachnące kobietą, wanna, w której się czai Dziad, stary kaszlak, brzozowa witka do bicia, wszechświat w lusterku, sterta nieużywanych włoskich butów.

Patronat:

Feminoteka, Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ, Bluszcz, Przystań Literacka, femka.net

Nie pytaj o Polskę to książka, która powstała ze zwątpienia w polskość od święta, ze złości na hurrapatriotów odrzucających wartości ponadnarodowe, ale też i z nadziei, że warto poszukać w sobie okruchów miłości do kraju, w którym żyjemy.

Autorzy opowiadań nie przedstawili gotowych patentów na patriotyzm; raczej wymietli spod dywanów kilka kwestii, które prowokują do zastanowienia się nad tym, jakie znaczenie ma to, skąd pochodzimy,
i jak nasza narodowość wpływa na to, kim jesteśmy.

 

Rzecz dzieje się w przestrzeni miejskiej. Don Ivo myśli, że jest w mafii włoskiej. Jan kompulsywnie czyści czystą łazienkę. Caryca nadużywa perlistego śmiechu. Artibus cytuje Dyskretny urok burżuazji . Jubiler na spotkaniu AA namawia wszystkich do stworzenia chóru. Wilhelma Myszka kradnie czekolady. A Cyganka opowiada sny, nie po kolei.

Osobnym bohaterem Nie ma o czym mówić jest język. To fascynujące, jak ta książka jest napisana!

Patronat: Zwierciadło  Tygodnik Powszechny  Krytycznym Okiem  Przystań Literacka

Czym jest sen? Czy treść snu ma znaczenie? Trudno o jednoznaczne odpowiedzi, jedno jest jednak pewne: sny są pewnego rodzaju drzwiami do naszej nieświadomości.

 

PATRONAT:

Granice.pl, Czasdzieci.pl, Mimamo.pl, Ryms, Przystań Literacka, Parenting.pl, Qlturka.pl

Naga to literacka esencja kobiecości. Izabela  Szolc, wyciągając z języka codziennego słowa takie, jak: matka, córka, kochanka, ale  też: samotna, naga czy zgwałcona, stworzyła galerie postaci, które opowiadają o swoich próbach poszukiwania siebie, o wysiłku w zrozumieniu niuansów tych ledwo nazwanych uczuć, jakie pojawiają się między dwojgiem ludzi.

Książka Izabeli Szolc otwiera naszą nową serię wydawniczą KRÓTKIE FORMY. Oprawą graficzną tego cyklu zajęła się Grupa TWOŻYWO.

 

Patronat: Feminoteka, Przytań Literacka, Existence, Bluszcz, Kreatura.net

 

Aurelka to bohaterka z charakterkiem. Nie dla niej stanie w równym rządku wraz z innymi świnkami.

 

Patronat: CzasDzieci.pl, Qlturka.pl, Parenting.pl, Kumpel, Przystań Literacka, Ryms, Wczesna Edukacja,

CHWILOWO BRAK W OFERCIE.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA W FORMACIE E-BOOK NA PUBLIO.PL

Wszystkim Czytelniczkom i Wszystkim Czytelnikom  polecamy powieść Joanny Marii Chmielewskiej - "Historia srebrnego talizmanu".

Autorka tworzyła z myślą o młodszym odbiorcy, niemniej sposób w jaki napisała swoją książkę, a także historia, którą opowiedziała, zainteresuje każdego, nawet najbardziej wymagającego miłośnika ciekawej literatury.

Odorków to wirtualne miasteczko zahaczone na skrzywionych satyrą obrzeżach realnego kraju. Nieznane, choć bardzo bliskie. Opisane
z perfekcją dokumentalisty, lecz bez rozmachu wizjonera. Trochę szare, ze złażącym tynkiem, a jednak niezwyczajne. Ot, prowincja. Czy nudna
i zaspana? Absolutnie nie!

Dinozaury, o czym wiedzą wszystkie dzieci, żyły na Ziemi przez wiele, wiele milionów lat. Dzięki paleontologom wiemy o nich całkiem sporo; jakie były duże, gdzie mieszkały, co jadły. Nie znamy jednak ich upodobań, nie licząc tych dotyczących podstawowych potrzeb, nie wiemy czy nawiązywały przyjaźnie, jakie wiodły życie.  

W Kamieniczce Edyta Szałek opisuje historie zwyczajnych ludzi. Bohaterem zebranych tu opowieści może być każdy: kasjerka, kelnerka, recepcjonista czy biznesmen. Patrzymy na postacie stojące na życiowym rozdrożu – w chwilach, gdy zmagają się z samotnością, gdy usiłują się przed nią obronić, gdy grzebią wspomnienia albo próbują je wskrzeszać.

Dziewczyńskie bajki na dobranoc to książka, którą czyta się jednym tchem.

Autorki tej książki zachęcają do przypomnienia sobie znanych baśni, a także do zastanowienia się nad tym, co by było gdyby losy wszystkie księżniczek i królewien potoczyły się inaczej, niż to zapisano? Może Kopciuszek wcale nie chciałby iść na bal, ani wkładać niewygodnych pantofelków? Może Śpiąca Królewna budząc się, wcale nie marzyłaby o Księciu z bajki